Команда компанії ТОВ «ВІНД ФАРМ» є однією з самих досвідчених в сучасній вітровій енергетиці України з досвідом більше 20 років.

Історія набуття досвіду в вітровій енергетиці почалася в 1995 році з розробки Регіональної програми розвитку вітроенергетики в Донецькій області, яка в 1996 була в повному обсязі включена до Комплексної програми будівництва вітрових електростанцій в Україні, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України № 137 від 03.02.1997 р. Регіональна програма включала в себе будівництво трьох великих вітроелектростанцій (ВЕС) на території Донецької області: «Новоазовська ВЕС», «Володарська ВЕС» і «Мангушська ВЕС», з яких «Новоазовська ВЕС» була успішно реалізована в період з 1997 по 2008 роки і станом на 2008 рік «Новоазовська ВЕС» була найбільшою вітроелектростанцією в Україні.

З 2008 року було розпочато підготовку стратегії розвитку вітроенергетичних проектів для найбільшого енергохолдингу України – компанії ДТЕК. Стратегічний портфель проектів загальною потужністю 1,3 ГВт включав в себе наступні проекти, що планувались: «Ботієвська ВЕС», «Приморська ВЕС», «Орлівська ВЕС», «Бердянська ВЕС», «ВЕС Мангуш», частина з яких отримали реальний розвиток в рамках компанії ДТЕК.

Команда виконувала функції Замовника будівництва для проектів Ботієвської ВЕС 200 МВт, Приморської ВЕС 100 МВт та Приморської ВЕС-2 100 МВт на всіх етапах реалізації проектів включаючи девелопмент, інжиніринг, будівництво та введення в експлуатацію.

Також силами команди було виконане передпроектне опрацювання проекту Орлівської ВЕС 100 МВт: вибір майданчика для реалізації проекту, проведення вітромоніторингової компанії в 2013 – 2014 роках, розробка генерального плану ВЕС, участь в розробці однолінійної схеми проекту, отримання технічних умов і підписання договору на приєднання до електричних мереж з ПАТ «Запоріжжяобленерго» та ДП «НЕК «УКРЕНЕРГО», визначення обсягу капітальних витрат на будівництво ВЕС для бізнес-планування.

На сьогоднішній день, зусилля команди зосереджені на реалізації найбільшого наземного вітроенергетичного проекту в Європі – «Нове будівництво вітрової електростанції ТОВ «ВІНД ФАРМ» потужністю 800 МВт на території Маріупольського району Донецької області», реалізація якого, крім залучення інвестицій на територію Донецької області, дозволить підвищити надійність енергопостачання одного з найбільших промислових міст України – міста Маріуполь, а також істотно поліпшить розвиток машинобудівного комплексу України за рахунок організації виробництва компонентів вітрових турбін на вітчизняних підприємствах.

Юрій Вікторович Жабський
Юрій Вікторович ЖабськийДиректор, Заслужений будівельник України
Олександр Чарун
Олександр ЧарунЗаступник директора
Микола Трефілов
Микола ТрефіловЗаступник директора
Борис Лубинський
Борис ЛубинськийМенеджер з правового забезпечення
Віктор Білий
Віктор БілийМенеджер з інжинірингу та обладнання
Дмитро Ткаченко
Дмитро ТкаченкоМенеджер проекту
Олександр Молибог
Олександр МолибогГоловний енергетик