В активному девелопменті компанії знаходиться проект вітрового парку на території Маріупольського району Донецької області загальною встановленою потужністю 800 МВт. Реалізація проекту сприяє енергонезалежності країни та відповідає напрямку розвитку енергетики України. Так в рамках реалізації Україною своєї енергетичної стратегії на період до 2035 року «БЕЗПЕКА, ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ, КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ», необхідно досягти частки ВДЕ у загальним первинним постачанні енергії до 25 %.

Основними факторами, що впливають на інвестиційну привабливість проекту є:

  • Вигідне розташування з середньою річною швидкістю вітру близько 7,6 м/с на висоті 120 м, що забезпечує коефіцієнт використання встановленої потужності близько 45 % та річне виробництво електроенергії близько 3130 ГВт*ч (вказано за сценарієм P-50 для Vestas V150 -5.6);
  • Унікальна експертиза проектної команди, яка має досвід девелопменту проектів вітрової енергетики близько 1300 МВт та будівництва проектів встановленою потужністю понад 400 МВт;
  • Сучасні технічні рішення, які забезпечують найвищій рівень надійності, модульне розширення потужності та привабливі фінансові результати;
  • Розташування проекту в регіоні з великими промисловими споживачами, що дозволяє використання виробленої електричної енергії з мінімальними технічними втратами на передачу, та розвиненої логістикою для транспортування вітрових турбін – близько розташовані 2 морських порти, що з’єднані шосе.

Крім того, проект має потрійний соціальний ефект від реалізації та відкриває нову еру цивілізованого девелопменту в вітровій енергетиці України, оскільки сприяє вирішенню наступних задач:

  • залучення інвестицій в Донецьку область;
  • підвищення надійності схеми електропостачання м. Маріуполь;
  • розвиток машинобудівної галузі України.

Залучення інвестицій в Донецьку область

Для залучення інвестицій Донецька область була вибрана не випадково. З 2013 року через бойові дії на Донбасі область не отримувала ніяких інвестиції та розвиток її зупинився. Саме зараз інвестиції в регіон дадуть максимальний соціальний ефект.

Підвищення надійності схеми електропостачання м. Маріуполь

Сучасна якість електропостачання регіону залишає бажати кращого – до цього призвели бойові дії на сході країни та втрата частки генерації на тимчасово непідконтрольній території. Як наслідок цього, Маріуполь з населенням близько пів міліонна мешканців, школами, лікарнями портом та заводами може годинами залишатись без електричної енергії.

Обрана разом з ПрАТ «НЕК «Укренерго» схема приєднання ВЕС до електричних мереж полягає в будівництві двох ПЛ 330 кВ для формування електричного кільця 330 кВ біля Маріуполя, що дозволить значно підвищить надійність енергопостачання міста.

Розвиток машинобудівної галузі

Портфоліо виробництва вітрових турбін потужністю 800 МВт дуже значне та привабливе для будь якого виробника вітрових турбін. Заради його реалізації виробник може вирішитись на передачу свого Know How та організацію виробництва компонентів вітрових турбін в Україні. Компанія підписала меморандум про наміри щодо співпраці з ДП «ВО Південмаш» та ДП «Завод «Елекроважмаш» для сприяння залученню виробників вітроенергетичного обладнання до організації локального виробництва. Інші підприємства України також можуть бути зацікавлені в локальному виробництві. Це дозволить залишити більшу частину інвестицій в країні, зробити додаткові робочі місця та зробити могутній поштовх в розвиток машинобудівної галузі України.