Німецька компанія Deutsche WindGuard GmbH на замовлення ТОВ «ВІНД ФАРМ» розпочала вимірювання вітрового потенціалу на території будівництва вітрової електростанції потужністю 800 МВт за допомогою щогли 120 м, на якій розташоване вітровимірювальне обладнання. Щоглу встановлено біля смт. Мангуш Донецької області. Вимірювання будуть проводитись щонайменше один рік для покриття даними всіх сезонів.

Компанія вже має попередню оцінку вітрового потенціалу, яку розробила Deutsche WindGuard на основі детального вітрового атласу України. Оцінка показала коефіцієнт використання встановленої потужності на рівні 45 % (брутто) для ВЕУ Vestas V-150 потужністю 5,6 МВт з баштою 120 м. Середня швидкість вітру на висоті ротору дорівнює 7,6 м/с.

Deutsche WindGuard GmbH є всесвітньо відомим лідером в сфері надання послуг з оцінки природних ресурсів та технічних консультацій в галузі альтернативної енергетики. На базі звітів WindGuard інвестори зі всього світу складають бізнес плани, плануючи річний виробіток електричної енергії.