ТОВ «ВІНД ФАРМ» завершило розроблення техніко економічного обґрунтування схеми видачі потужності (ТЕО) та очікує його погодження з боку НЕК Укренерго.

В рамках ТЕО була досліджена схема приєднання вітрової електростанції до електричних мереж. Моделювання схеми включає розрахунки електричних режимів роботи, динамічної стійкості, оцінку завантаження перетинів ОЕС України та доводить, що негативних наслідків від приєднання вітрової електростанції для енергосистеми не настає.

Одна з схем приєднання, що досліджується в ТЕО, була розроблена спільно з НЕК «Укренерго» та ТОВ «ДМСС ІНЖИНІРИНГ» і дозволяє не тільки приєднати вітрову електростанцію, але і вирішити проблеми з енергопостачанням м. Маріуполь та створити умови для його подальшого розвитку.

Умовні позначення:

-
Мережі 750 кВ
-
Мережі 330 кВ
-
Мережі 330 кВ, відключені
-
Мережі 220 кВ, відключені
-
Мережі 110 кВ

Пояснення до схеми:

На мапі регіону зображені підстанції та повітряні лінії (ПЛ), що мають значення. В правому нижньому куту на схемі відображений номер етапу приєднання:

  1. На першому етапі зображений поточний стан електричних мереж регіону. Через те, що Старобешівська ТЕС не працює в складі ОЕС України, підстанція ПС 220 кВ «Азовська» має суттєвий дефіцит електричної енергії. Від підстанції ПС 220 кВ «Азовська» має отримувати електричну енергію вся західна частина м. Маріуполь.
  2. На другому етапі зображений початок будівництва вітрової електростанції ТОВ «ВІНД ФАРМ». Будується підстанція збору потужності, ПЛ-330 кВ до ПС 750 кВ «Південнодонбаська» та перші черги будівництва самої вітрової електростанції.
  3. На третьому етапі НЕК «Укренерго» здійснює реконструкцію повітряних ліній регіону, що не використовуються. ПЛ-220 кВ після реконструкції стає ПЛ-330 кВ, що з’єднує ПС 330 кВ «Зоря» та ПС 220 кВ «Азовська». Підстанція «Азовська» отримує розподільчий пристрій 330 кВ, та стає ПС 330 кВ «Азовська».
  4. Масштабну електрифікацію завершує будівництво ПЛ-330 кВ від ПС «ВІНД ФАРМ» до ПС 330 кВ «Азовська» з її реконструкцією. Крім того, вітрова електростанція виходить на повну проектну потужність 800 МВт.
  • Маріуполь оточує потужне електричне кільце 330 кВ, що з’єднує між собою всі підстанції регіону. Це унікальна за надійністю схема електропостачання, що наразі існує тільки навколо Києва. Електрична енергія може бути направлена споживачу, приватному господарству або підприємству за будь яких обставин.