За завданням ТОВ «ВІНД ФАРМ» компанія ТОВ «ДМСС ІНЖИНІРИНГ» розробила комп’ютерну модель всього регіону ОЕС України, на який потенційно може вплинути вітрова електростанція. Комп’ютерна модель буде застосовуватись для моделювання впливу вітрової електростанції ТОВ «ВІНД ФАРМ» на Об’єднану Електроенергетичну Систему (ОЕС) України. Сьогодні комп’ютерна модель була узгоджена з боку НЕК “Укренерго”.

Для моделювання застосовується програмне забезпечення POWER FACTORY – сертифікований засіб аналізу систем генерації, передачі та розподілу, що застосовуються операторами електричних мереж та генеруючими підприємствами в розвинених країнах.

Підключення перспективної вітрової електростанції ТОВ «ВІНД ФАРМ» потужністю 800 МВт до електричних мереж ОЕС України передбачає будівництво двох нових повітряних ліній 330 кВ від підстанції збору потужності ВЕС, яка буде споруджена в Нікольському районі Донецької області. Перша лінія 330 кВ схеми видачі потужності ВЕС буде приєднана до ПС 750 кВ «Південнодонбаська», з побудовою нової комірки в розподільчому пристрої 330 кВ. Друга лінія планується до підключення до ПС 220 кВ «Азовська» з її реконструкцією та побудовою нового розподільчого пристрою 330 кВ з двома АТ 330/110 кВ потужністю 200 МВА кожний. Крім того, на момент вводу повної потужності ВЕС з ліній 220 та 330 кВ, які тимчасово не використовуються, буде введена в роботу нова лінія 330 кВ Зоря – Азовська. Таким чином, навколо Маріуполя формується електричне кільце 330 кВ, яке дозволить не тільки видати потужність вітрової електростанції в мережі, але і підвищить надійність енергопостачання м. Маріуполь.